Europaleta - služebník v logistice i v obýváku

EURo paleta patří k nejvyužívanějšímu typu výrobků v oblasti transportu, přepravy a uskladnění. 

Vznik a vývoj EURo palet

První EURo paleta byla původně využívána v železniční přepravě. V padesátých letech dvacátého století začala nákladní doprava na evropských železnicích významně růst a bylo potřeba využívat více efektivních prostředků. EURo palety znamenaly pro železnice značnou úsporu času. České Dráhy získaly v roce 1993 funkci garanta kvality výroby a oprav palet. Zároveň s funcí dostaly možnost používat ochrannou známku EUR a poskytnout jí i jiným firmám, které se zabývají výrobou či opravou palet. Praktičnost EURo palet se rychle rozkřikla a brzy se začaly používat jako šikovný pomocník při převážení zboží nejen v železniční dopravě.

Přísná výroba, pečlivá kontrola

Výroba je velice striktní. Každý hřebík má své místo a důležitý je také jeich typ a počet. Kvalita je na prvním místě, protože EURo palety jsou v dnešní době velice důležitou logistickou pomůckou. Je naprosto samozřejmé a nezbytné, že garanti provádějí kontroly a zkoumají dodržení jakostních norem. Předchází se tak padělání EURo palet, které se vyznačují nevalnou kvalitou. Od června 2009 jsou všichni držitelé licence ČD povinni značit své palety kovovými sponami, které mají vyražené identifikační číslo výrobce. Všechny nové EURo palety musí být tepelně ošetřeny a každá EURo paleta musí nést příslušné označení.

eurovka-kolaz.jpg

Sháníte EURo palety? Jsme tu pro vás!

Jsme členy Asociace výrobců palet a rádi vám nabídneme naše službyopravíme poškozené palety, či nabídneme nové. Samozřejmě disponujeme licencí k používání ochranné známky EUR. Součástí přísné výrobní technologie je také sušení.Naše společnost Derpal Logistic s. r. o. z Českých Budějovic má v Litvínovicích dvě sušárny k tepelnému ošetření a úpravě dřeva. Každá naše EURo paleta nese IPPC označení dle mezinárodního ISPM 15. 

Využití v interiéru

V současné době jsou europalety velkým fenoménem a využívají se nejen k přepravě a uskladnění, ale také jako odolná náhražka nábytku. S určitou mírou šikovnosti snadno vytvoříte z europalet stolky, pohovky, postele nebo třeba police. Nábytek působí krásným přírodním dojmem a dotváří moderní interiér. Neopracované dřevo stačí zbrousit a namořit či nalakovat. 

Pokud hledáte kvalitního výrobce a zpracovatele europalet obraťte se na nás. Najdete nás v Českých Budějovicích v obci Litvínovice.

 

KDE SÍDLÍME?

Litvínovice 12
37001, České Budějovice
Česká republika

Bezděkov
348 15, Bor
Česká republika

K Vechtru 1001
252 18, Ptice
Česká republika

RYCHLÝ KONTAKT

Derpal Logistic s.r.o.
IČ: 24133671

 

 

evropska-unie.jpg